LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Garážová vrata - rolovací

zpět

Garážová rolovací vrata jsou určeny k zabezpečení a uzavření garáží, hal, prosklených vchodů a výloh. Díky konstrukčnímu řešení, zabírají malý prostor u stropu a vytváří volné místo před i za vraty a ponechávají stěny a strop volný pro další využití.

Rolovací vrata tvoří lamelový pancíř, který se navíjí do hliníkového boxu, umístěného pod stropem garáže. Systém vrat tvoří hliníkové vodící lišty, hliníkové zateplené lamely, trubkový motor, který na hřídel navíjí vrata do hliníkového boxu. Garážová vrata by měla být jištěna bezpečnostními prvky - fotobuňkami, bezpečnostní tlakovou lištou nebo pádovou brzdou. Samotné lamely se nejčastěji vyrábí v šíři 77mm a pro menší rozměry vrat je možno použít i lamely o šíři 55 mm.
Oba typy lamel jsou zatepleny polyuretanovou pěnou a lakovány práškovou barvou dle aktuálního vzorníku. Dále je možné lamely doplnit prosvětlovacími okénky nebo odvětrávací mřížkou.

Způsob ovládání garážových vrat je možné provádět tlačítkem nebo dálkovým ovladačem. Pohony garážových vrat by měly být vybaveny nouzovým odblokováním v případě výpadku elektrické energie, označován většinou jako NHK (klikou), ke kterému musí být zajištěn přístup. V případě že garáž boční vchod nemá, je toto nutno řešit individuálně většinou klikou přes zeď.

Technické informace

prehled-technickych-dat-vratove-lamely.pdf

 

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918