LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Fasádní clony

Markýzy WAREMA poutač na každý dům. Díky velkému výběru designu, barev a látek je možné se přizpůsobit každé fasádě. Ať se jedná o provedení jako markýzy s kloubovým ramenem, kazetové markýzy, markýzy pro zimní zahrady svislé markýzy, markýzy s padacím ramenem, fasádní markýzy, markýzorolety, košové nebo boční markýzy – nabízíme vše. Pokud jde o komfort, máte možnost si vybrat mezi ručním a pohodlnějším dálkovým ovládáním.

Typy fasádních clon

 

DÉŠŤ

Markýza WAREMA je zkonstruována jako ochrana před slunečním zářením, nikoliv jako ochrana před deštěm. Mírný déšť však pro markýzu a její potah ještě není, díky impregnaci odpuzující vodu, důvodem k výskytu deformací. Přesto zůstává markýza ochranou protisluneční, nemá za úkol chránit před deštěm. Jednotlivé minimální sklony markýz jsou uvedeny v příslušných typových popisech. Je-li sklon menší než stanovená hodnota, nesmí se markýza za deště nacházet ve vysutém stavu. Hrozí nebezpečí tvoření kaluží na látce markýzy. Může dojít k poškození markýzy, jakož i k ohrožení osob. Bylo třeba látku markýzy svinout ve vlhkém stavu, je nutné ji v nejbližší možné době opět rozvinout, aby mohla řádně vyschnout. Upozorňujeme na to, že vlhkost může výrazně urychlit vrásnění látky, které vzniká při navíjení. Chcete-li předejít vlhnutí látky, doporučujeme využít možnosti automatického ovládání v závislosti na slunci, větru, dešti a denní době použitím řídících jednotek.

VÍTR

Markýzy WAREMA odpovídají podle EN 13561 třídě větru 2 a jsou vhodné až do síly větru 5 Beaufortovy stupnice nebo do rychlosti větru až 8 metrů za sekundu. Bezpečnost, kterou markýza automaticky zajišťuje při silném zatížení větrem, nabízejí elektronické řídící jednotky. Zde disponuje WAREMA rozmanitou nabídkou speciálně pro markýzy. Kromě venkovního anemometru, který měří rychlost větru pomocí větrného kola, nabízí WAREMA exkluzivně senzor větru integrovaný v markýze, který reaguje na zatížení větrem dopadající na markýzu.
V každém případě vezměte na vědomí, že konzoly a upevňovací prostředky musí odpovídat podkladu.

LÁTKY MARKÝZ

Ponořte se do barevných světů WAREMA a vytvořte svou protisluneční ochranu zcela v souladu se svým stylem bydlení. Dodejte markýzám jednoduše svůj osobní charakter. Náš velký výběr látek a barev umožňuje, aby se každé Vaše přání stalo skutečností.

Všechny spojovací švy a lemy se vyrábějí s mimořádně trvanlivými PTFE(teflon) šicími nitěmi „Tenara“ na nejnovějších šicích automatech. Na přání se dodávají podélné švy a lemy akrylových látek u markýz s kloubovým ramenem a u kazetových markýz také s gumovanými okraji.
Co je dobře vědět: technické tkaniny mají navzdory veškeré pečlivosti ve výrobě a pogumování vlastnosti, které mohou laikům připadat jako „nedostatky“, např. Různé záhyby, zkadeření nebo uzlíky. Všechny tyto vady na kráse nemají žádný vliv na trvanlivost a použitelnost látky markýzy. Nejsou proto také důvodem pro reklamaci.

AKRYL

Tyto potahy sestávají ze 100% značkového akrylu a jsou stálobarevné a odolné proti povětrnostním vlivům a proti roztržení. Kromě toho jsou naše akrylové látky impregnované, a proto odpuzují špínu, nepuchří, propouštějí vzduch, odpuzují vodu a dodávají se v mnoha různých barvách (výběr barev podle aktuální kolekce). U osnovy může na venkovní straně v průběhu času dojít k nepatrnému blednutí barev. Barvy podle aktuálně platné kolekce.

SOLTIS 92

Nosná tkanina z polyesteru vysoce odolného proti přetržení, povrchová vrstva z PVC, odolný proti UV záření, povrchové ošetření akrylovým lakem odpuzuje nečistoty, nehořlavý podle francouzské normy M2. Tkanina vykazuje vysokou pevnost v tahu v osnovním i útkovém směru, jakož i velkou stabilitu v diagonálách, protože její povrstvení probíhá v předpjatém stavu. Šířka látky je 1770 mm, je tedy možné zhotovit zařízení o šířce max. 1880. U šířek nad 1800 mm jsou látky svařovány příčně. Barvy podle aktuálně platné kolekce.

SCREEN

Skleněné vlákno potažené vrstvou PVC. Těžký materiál. Hrany jsou bočně zesíleny termoplastovým procesem. Látky Screen s menší hmotností nejsou pro použití v exteriéru povoleny. Maximální šířka zařízení je omezena na 2500 mm. Obtížně hořlavý resp. samozhášecí. Barvy podle aktuálně platné kolekce.


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918