LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Záclonové pojezdy a garnýže

zpět

Již několik desítek let jsme navyklí, že typickým prvkem pro zavěšení okenní dekorace jsou klasické garnýže, vyrobené z materiálů jako je dřevo, kov, módní kovové lanko, včetně ozdobných koncovek, café tyčky, vitrážky. I toto je součástí našeho sortimentu. Ale dnes je důležité vyzdvihnout, že jejich využití převládá především tam, kde chceme, aby dekoračním prvkem se stala samotná garnýž, která se někdy stává vlastně malým uměleckým dílem. Využíváme je tedy všude tam, kde nám vhodně doplňuje interiér nebo se nám prostě líbí.

Profesionální hliníkové a komaxitované vodiče jsou opakem garnýže. Zde klademe důraz na zakrytí vodiče vlastní dekorací. Dominantní se tady stává dekorace - záclona, závěs. Dále můžeme využívat přizpůsobení vodiče a jeho dekorace dle tvaru okna, stavební členitosti interiéru a stylu dekorace, zakružováním, ohýbáním, vždy ve spojitosti s plnou funkčností a to jak vertikálně , tak i horizontálně. Toto jsou výhody moderních profesionálních vodičů, které lze lehce montovat pomocí konzolek na stěnu nebo přímo na strop, s možností sestavovat do jednotlivých řad podle použití - pro záclony, závěsy, dekoraci.Technologie výroby a montáže zajišťuje zcela jednoduché odejmutí vodiče při malování a tím zamezí jeho znečištění. Stejně tak jednoduché je zkrácení vodiče, vždy bez omezení funkčnosti. Podle typu zátěže pro vodiče vyhovíme všem zákazníkům, až po speciální poptávku pro opony a divadelní dekorace.

Systémy vodičů je možno ovládat nejlevnější variantou - ručně, zde je vhodným a levným doplňkem ovládací tyčka. Pohodlí ovládání a plné využití funkce řasících pásek zvyšuje ovládání pomocí provázku. Nejvyšší formou ovládání je motorové, dnes již hojně využíváno v obývacích pokojích rodinných domů nebo okenních sestav kanceláří firem. Pro větší luxus a prestiž je možnost dálkové ovládání rozšířit využitím programovatelných hodin. Standardem jsou pro všechny formy ovládání možnost rozevírání dekorace jako stranové, centrální nebo v blocích.

Ovládání záclonových pojezdů:

  • tahem za látku
  • pomocí ovládací tyčky
  • pomocí provázku
  • elektromotorem, který lze doplnit i o dálkové ovládání

Různé způsoby použití záclonových pojezdů je závislé na velikosti a tvaru pojezdu, ty je možné tvarovat dle přání a potřeb zákazníka. Záclonové pojezdy umožňují vertikální i horizontální oblouky.

Zakázkové šití

Pro naše zákazníky jsme připraveni z materiálů naší kolekce profesionálně zpracovat textilní dekorace na šicí dílně. V případě Vašeho zájmu plníme i požadavky na dodávky a montáž garnyží, včetně instalace dekorací přímo v interiéru.

Záclony

Kolekce záclon sestává z pletených i tkaných záclon v šíři od 90 do 320 cm. Kolekce pletených i tkaných žakarových záclon je velmi široká, zahrnuje nabídku mnoha klasických květinových i geometrických vzorů, záclon s bordurou. V případě tkaných záclon je možnost výběru jak z hladkých voálů, voálů s tisky, voálů s efektní zatkávanou nití často nazývaných „prší“, tak i z nabídky organz a speciálních technologií scherlie, jacquardu nebo leptu. Jednotlivé vzory jsou k dispozici v různých rozměrech, barevných odstínech a olůvkem tak, abychom byli schopni uspokojit individuální požadavky zákazníků.

 

Dekorační látky

Dekorační látky jsou převážně vyráběny ze 100% polyesteru nebo polyesteru s příměsí přírodních vláken v šíři 145 cm. Část kolekce je však k dispozici i ve výšce 280 cm. V kolekci dekoračních látek nabízíme dekorační látky tištěné, dekorační látky tkané s efektním nopkem, dekorační látky s výšivkou, dekorační látky vypalované, dekorační látky zcela nepropustné světlu, atd.

zpět

 


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918