LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Rolety - římské

zpět

Římská roleta se řadí mezi rolety, ale neztrácí vzdušnost a romantiku záclon. V podstatě se římské rolety dají ušít z jakékoliv záclonové nebo závěsové látky výběr materiálu je téměř nevyčerpatelný. U římských rolet se látka nenavíjí na toč, ale skládá se ve vodorovných skladech, které jsou od sebe vzdáleny 20 až 30 cm a jsou vytahovány do horní části. Látka římské rolety je připevněna k hliníkovému profilu pomocí suchého zipu, což umožňuje její snadné odejmutí. Navíc materiály z nichž jsou vyrobeny, lze snadno prát. Římská roleta je ovládána pomocí provázku nebo řetízkového mechanismu, který zajišťuje rovnoměrné vytahování nebo spouštění.

Typy římských rolet

typ 1

Vzadu svisle našité řasící pásky s očky, přes které je veden provázek. Provázek je zachycen na spodní hraně rolety. Tento typ nejčastěji používáme u rolet ze záclonoviny a obzvlášť sluší materiálům se svislými pruhy.

typ 2

Na rubové straně rolety jsou vodorovně našity duté pásky ve vzdálenosti 20 až 30 cm od sebe. Pásky se vyztužují plastovými tyčky. Ovládací provázek je provlečený očky v řasící pásce a zachycený ve spodní části. Tento typ římské rolety lépe drží rovný tvar a působí technicky.

typ 3

Tento typ římských rolet je podobný předchozímu typu, vyztužení tyčkou. Upevnění výztuh na zadní straně tunýlkem ze stejné látky celé rolety. U tohoto typu nejvíce vynikne jednobarevnost látek, kde je třeba dosáhnou estetického efektu i z venkovní strany.

typ 4

Je obdobou typu předchozího, rozdíl jen v provedení z lícové strany.

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918