LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Venkovní rolety - hliníkové

zpět

Předokenní rolety si získávají v ČR stále větší oblibu. Především u novostaveb rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí oken. Díky variabilitě provedení je dnes možno použít venkovní rolety pro všechny typy okenních a dveřních otvorů.

Proč rolety ?
Hliníkové rolety mají pro své uživatele celou řadu výhod. Vedle vynikající protisluneční ochrany je to ochrana proti úniku tepla a proti hluku. Hliníkové rolety chrání konstrukce oken proti povětrnostním vlivům a prodlužují tak jejich životnost. Uživatelé také oceňují ochranu proti vloupání. Proti nadzvednutí jsou rolety chráněny speciální bezpečnostní pružinou.

 

Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním. K pohodlné obsluze venkovních rolet využíváme značky SOMFY nebo ELERO.

Praktickým provedením předokenní rolety je kombinace s navíjecí protihmyzovou sítí. Hřídel je umístěna ve společném boxu s roletou a rovněž vodící lišty jsou společné pro síť i pro roletu

Žádné ztráty energie roletovou schránkou
Roletové schránky jsou umístěny před oknem a to je tepelně odděluje od vnitřního prostoru.

Výhoda v izolaci vypěněným hliníkovým pancířem
Mezi oknem a roletou se vytváří izolující vzduchový polštář. Stažené rolety redukují ztrátu energie, protože zmenšují ztrátu tepla oknem. Vypěněný hliníkový pancíř přináší dodatečnou tepelnou izolaci.

Inteligentně regulované využívání sluneční energie
Inteligentní řídící jednotky pomáhají komfortně šetřit energii. Vytáhnou rolety, když si budete chtít užít denní světlo a teplé sluneční paprsky. Rolety se stáhnout jakmile se začne stmívat. Tím se šetří energie.

Úsporami energie chráníme naše životní prostředí
Předokenními roletami se prokazatelně snižuje spotřeba energie. Tím se šetří paliva a energetické zdroje. Proto se snižuje zatížení životního prostředí a spoří se suroviny pro příští generace.

Čísla mluví za vše
Výzkumy potvrdily, že rolety přináší zřetelnou tepelnou izolaci. Při spuštěných roletách je únik tepla u staré zástavby nižší o cca 40%. Také u oken dnešní generace nebo u domů nenáročných na energii zlepšují rolety tepelnou izolaci o cca 25%.

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918