LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Mříže - nůžkové

zpět

Klasické řešení zabezpečení stavebních otvorů – uzavřená nůžková mříž chrání, otevřená mříž neomezuje výhled a pohyb. Technické řešení mříže umožňuje bezproblémové ukotvení mříže do stavebního otvoru, za stavební i před stavební otvor. Mříž je vyráběna vždy na míru a lze tedy přizpůsobit nosný rám mříže stavební situaci a možnostem kotvení a počtu kotvících bodů. Nůžková mříž se ovládá ručním stahováním do strany. Poté je možno nůžkovou mříž vytočit o 90o směrem ke stěně. Vytočením mříže ke stěně zajistíme maximálně možný průchod. Spodní a horní vedení jsou vodící, přičemž horní vedení je vždy pevné a spodní vedení může být pevná nebo oddělávací (případně sklopná). Oddělávací - sklopné vedení zajišťuje bezbariérový průchod. Údržba spočívá v čištění vodící drážky a občasném promazání spodní a horní vodicí lišty.

Nůžkové mříže jsou opatřeny povrchovou úpravou komaxit ( prášková vypalovaná barva). Možno vybrat odstín barvy dle stupnice RAL. Pokud je nůžková mříž vystavena povětrnostním vlivům, doporučujeme rám mříže žárově pozinkovat a nůžkový mechanismus pozinkovat galvanicky. Nůžkovou mříž lze galvanicky zinkovat jen pokud výška mříže nepřesahuje 2 200 mm. Žárové zinkování nůžkové mříže je technicky nemožné.

Mříž nůžkovou jednokřídlou lze pohodlně ovládat do šířky stavebního otvoru cca 1 500 mm. Nad tuto šířku doporučujeme nůžkovou mříž dvoukřídlou.

Zamykací systém tvoří zadlabací zámek variantě jednobodový nebo tříbodový s cylindrickou vložkou. Cylindrická vložka je chráněna před rozlomením ocelovou rozetou.

Nůžkový mechanismus dáváme vždy v maximálním možném počtu a výztuha na straně čepů je samozřejmostí.

Nedílnou součástí dodávky výrobků je i kvalitní a odborná montáž a další související služby. Způsob montáže a použití kotevní techniky se řídí vždy individuálně dle složení zdiva a dle typu použitého rámu mříže.

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918