LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Markýzy pro zimní zahrady

zpět

Markýzy WAREMA, určené pro zimní zahrady, zabezpečují příjemné stínění u velkých skleněných ploch – od vodorovných až po svislé. Na výběr je z několika provedeních. Markýzy pro zimní zahrady fungují na principu protitahu. Látka markýzy se při vysouvání odvíjí z hřídele a zároveň je padací trubice vysouvána tažným prvkem běžícím ve vodicích lištách. Předpjatá pružinová mechanika zajišťuje optimální napnutí látky. Markýzy pro zimní zahrady jsou optimální ochranou pro udržení příjemné chladné pokojové teploty. Používají se pro obytné místnosti i pro jiné druhy objektů. Díky malým rozměrům skříně jsou obzvlášť vhodné pro okna, která mají být ochranou před sluncem vybavená až dodatečně a mají k tomu jen nepatrný prostor.

Markýza pro zimní zahradu Typ W5

Funkce markýzy pro zimní zahrady – jako vnější proti sluneční ochrany je založena na principu protitahu, tzn. při vysouvání se látka markýzy odvíjí z hřídele a součastně se navíjí textilní tažný prvek. Rozdíl mezi různými navíjecími průměry je vyrovnán pružnou mechanikou, umístěnou ve vysouvacím profilu. Kromě toho je předpětím pružinové mechaniky dosaženo optimálního napnutí látky. Povrchová úprava, všechny viditelné hliníkové díly s práškovou povrchovou úpravou podle platného vzorníku barev. Za příplatek je tyto díly možné dodat také v eloxu nebo v přírodní barvě respektive v barevném eloxu. Viditelné hliníkové odlitky jsou přitom opatřeny práškovou povrchovou úpravou v barvě podobné tónu eloxu. Všechny viditelné plastové díly jsou černé.

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
min. šířka  88 cm
max. šířka - Akryl 450 cm
max. šířka - Soltis 350 cm
max. výsun - Akryl 600 cm
max. výsun - Soltis 450 cm
max. plocha - Akryl 25 m2
max. plocha - Soltis 16 m2

 

Markýza pro zimní zahradu Typ W6

Markýza W6 Warema pro zastínění zimních zahrad s menšími plochami se instaluje jako vnější protisluneční ochrana. Funkce markýzy pro zimní zahrady Typ W6 je založena na principu protitahu. Jako každý prvek slouží ozubený řemen s kevlarovou vložkou. Optimálního napnutí látky je dosaženo předpětím pružinové mechaniky. Všechny viditelné hliníkové díly s práškovou povrchovou úpravou podle platného vzorníku barev. Markýzu je možné vybavit světovou novinkou integrované senzoriky, která chrání markýzu před příliš silným větrem. Energeticky soběstačný externí světelný senzor vydá pokyn k vysunutí markýzy v případě, že je slunce příliš.

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
min. šířka  75 cm
max. šířka - Akryl 400 cm
max. šířka - Soltis 350 cm
max. výsun 450 cm
max. plocha - Akryl 18 m2
max. plocha - Soltis 15 m2

 

Markýza pro zimní zahradu Typ W7

Markýza pro zimní zahrady Typ W7 EF se instaluje jako vnější proti sluneční ochrana u valbových nebo zkosených zimních zahrad. Funkce markýzy pro zimní zahrady W7 EF je založena na principu protitahu. Optimálního napnutí látky je dosaženo plynovými pružinami ve vodicích lištách.

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
min. šířka  80 cm
max. šířka - Akryl 600 cm
max. šířka - Soltis 400 cm
max. výsun - Akryl 450 cm
max. výsun - Soltis 400 cm
max. plocha - Acryl 24 m2
max. plocha - Soltis 16 m2

 

Markýza pro zimní zahradu Typ W8

Markýza W8 Warema pro zimní zahrady se instaluje jako vnější protisluneční ochrana. Funkce markýzy pro zimní zahrady Typ W8 je založena na principu protitahu. Jako každý prvek slouží ozubený řemen s kevlarovou vložkou. Optimálního napnutí látky je dosaženo předpětím pružinové mechaniky. Všechny viditelné hliníkové díly s práškovou povrchovou úpravou podle platného vzorníku barev. Markýzu je možné vybavit světovou novinkou integrované senzoriky, která chrání markýzu před příliš silným větrem. Energeticky soběstačný externí světelný senzor vydá pokyn k vysunutí markýzy v případě, že je slunce příliš.

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
min. šířka 77 cm *
max. šířka - Akryl 600 cm
max. šířka - Soltis 350 cm
max. výsun - Akryl 600 cm
max. výsun - Soltis 450 cm
max. plocha - Akryl 30 m2
max. plocha - Soltis 16 m2

* U motorů s integrovaným dálkovým přijímačem se minimální šířka zvětšuje o 130 mm.

Detail:

       vodící kolejnice                   vodící kolejnice + kastlík             integrovaná senzorika

Markýza pro zimní zahradu Typ W10

Markýza W10 WAREMA, je optimální zastínění prosklených střech, teras, pergol nebo zimních zahrad. Celá markýza je zavěšena pod stropní plochou, čímž je ochráněna před nepřízni počasí a může být využita nezávisle za jakéhokoliv počasí.

Patentované pružinové řízení poskytuje vynikající tahové síly a umožňuje, aby textilie byla na konci dráhy neustále napnutá. Potahová textilie je v celé délce uvnitř vodících lišt, což znamená, že nemůže vzniknout žádné boční světlo. Sklon markýzy standart shora dolů 0° - 30°, ve směru od zdola nahoru: 0° - 20°

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
min. šířka 95 cm
max. šířka 400 cm
max. výsun - Akryl 600 cm
max. výsun - Soltis 350 cm
max. plocha - Akryl 24 m2
max. plocha - Soltis 14 m2

Detail:

                kastlík                              vodící kolejnice                   pružinové zařízení

Markýza pro zimní zahradu Typ D2

                  Krycí clona typ W6                                              Krycí clona typ W8

Funkce markýzy pro zimní zahrady Typ D2 je založena na principu protitahu, tzn. při vysouvání se látka markýzy odvíjí z hřídele a současně se navíjí textilní tažný prvek. Rozdíl mezi různými průměry navíjení je vyrovnán pružinovou mechanikou, umístěnou v trubce látky. Kromě toho je předpětí pružinové mechaniky dosaženo optimální napnutí látky.

Konstrukční mezní hodnoty markýzy
clona Typ W6 140 x 170 mm Typ W8 215 x 170 mm
vodící lišty 30 x 55 mm 33 x 22 mm
min. šířka 82 cm * 82 cm *
max. šířka - Akryl 450 cm 500 cm
max. šířka - Soltis 400 cm 400 cm
max. výsun - Akryl 450 cm 500 cm
max. výsun - Soltis 400 cm 400 cm
max. plocha - Akryl 9 m2 10 m2
max. plocha - Soltis 6 m2 6 m2

* U motorů s integrovaným dálkovým přijímačem se minimální šířka zvětšuje o 130 mm.

Detail:

                  W6                                          W8                                 náhled trubice

SENZORIKA - INTEGROVANÝ SENZOR VĚTRU A SLUNCE

Senzorika markýz pro zimní zahrady W6 a W8 Integrovaný senzor větru a slunce(volitelně). Přenesení torzního vyrovnání do navíjecí a motorové hřídele umožňuje použití světové novinky. Pohyby větru na látce je možné měřit pomocí senzoru na navíjecí hřídeli. Látka se tak stává vlastní snímací plochou. Signály vyhodnocuje elektronika, která při příliš silném větrném zatížení vydá příkaz k zasunutí látky. Tento integrovaný řídící systém monitorování větru je doplněn externím světelným senzorem, který je napájen energií z malého solárního článku. Ten je možné nainstalovat prakticky na libovolném vhodném místě, nezávisle na markýze. Naměřené hodnoty jsou radiově přenášeny do řídící jednotky v markýze a v závislosti na dané situaci aktivují zasunutí nebo vysunutí markýzy. U markýz pro zimní zahrady se senzorikou nainstalovaných přímo vedle sebe může, vzhledem k různým úhlům dopadu slunečního záření a různému zatížení větrem, docházet k různým vysouvacím a zasouvacím pohybům.

Detail:

        W6 - senzorika              W8 - senzorika       integrované čidlo - vítr   detail slunečního čidla

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918