LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Garážová vrata - sekční

zpět

Sekční garážová vrata jsou nejrozšířenější variantou řešení uzavření garáží i výrobních hal s vysokým nárokem na tuhost, bezpečnost, tepelnou a zvukovou izolaci, při současném řešení s vysokým nárokem na estetickou stránku a účelnost.

Garážová vrata se otevírají svisle a jednotlivé sekce zajíždějí pod strop ve vodících drahách. Systém vrat tvoří panty, pružiny, vodící lišty, kolečka, hřídel...... Váhu vrat vyvažují pružiny, které mohou být ve dvou provedeních, tažené a torzní. Pružiny bývají ve většině případů vybaveny pojistkou proti přetržení. Veškeré příslušenství je chráněno proti korozi žárovým zinkováním.
Garážová vrata se nejčastěji vyrábí zateplená polyuretanem, nabízí se i sekční vrata nezateplená, vhodná do samostatně stojících garáží. Sekce se vyrábí v tloušťkách od 20 do 45 mm. Sekce jsou vyrobeny z žárově zinkovaného ocelového plechu o minimální tloušťce 0,5 mm, který je lakován plastovou barvou. V případě zateplení jsou sekce vyplněny PUR pěnou, bez freónů.

Standardní barvy bývají ve většině případů bílá a tmavě hnědá, za příplatek je potom možno vrata barevně sladit dle vzorníku RAL a tím podtrhnout charakter domu i vrat. Velice oblíbené se stalo provedení "imitace dřeva", jedná se o potahování vrat renolitovou fólií, stejnou jaká se používá na plastová okna. Což umožňuje bezvadné sladění vzhledu oken a vrat.

Sekční garážová vrata se standardně montují za otvor do vnitřního prostoru garáže. Tento způsob montáže Vám poskytne maximum místa v garáži, umožňující využít téměř celý její průjezd. Pozor na možné snížení výšky průjezdu a nutné zavěšení zařízení pod stropem.

Způsob ovládání je pomocí pohonu a dálkového ovládání, nejběžnější je podstropní pohon umístěný v ose vrat. Další možnou variantou je boční integrovaný pohon, jehož výhodou je ušetřený prostor pro nadpraží. Třetí možnou variantou je ovládání vrat ručně - ekonomická varianta vhodná pro nepříliš často otevíraná vrata.

Elektrické příslušenství souvisí s pohonem vrat a slouží buď k výstražným účelům nebo k zastavení vrat, pokud vrata narazí na překážku. Zde patří fotobuňky a výstražný maják. Dle nové legislativy a směrnic EU by všechna vrata měla být vybavena bezpečnostní optickou lištou.

Druhy kování

Standardní kování

Kolejnicový systém pro standardní nadpraží s pružinami vpředu a lankovými bubny uvnitř kolejnicového systému.

Snížené kování s pružinou vpředu

Kolejnicový systém pro snížené nadpraží s pružinami vpředu a lankovými bubny uvnitř kolejnicového systému.

Snížené kování s pružinou vzadu

Kolejnicový systém pro snížené nadpraží s pružinami vzadu a lankovými bubny vně kolejnicového systému.

Snížené kování s pružinou vzadu

Kolejnicový systém pro snížené nadpraží s pružinami vzadu a lankovými bubny uvnitř kolejnicového systému. Horní těsnění je řešeno samostatnou těsnící lištou na překladu.

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918