LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Dřevěná eurookna a dveře - kování

zpět

V současné době je na český trh dodáván poslední typ kování z vývojové řady ROTO pod obchodní značkou ROTO NT, který je řešen na principu multifunkčních systémových prvků dovolujících řešit okenní i balkónové konstrukce otvíravým, otvíravě sklopným, sklopně posuvným a posuvně skládacím systémem.

Mezi charakteristické rysy ROTO NT, kterými se liší od jiných typů kování, patří zejména povrchová úprava. Je jednou ze základní prioritou firmy ROTO FRANK AG, neboť souvisí s celkovou životností kování a jeho bezpečnou funkčností. Nelze vyrobit věčný výrobek, tak i eurookna a dveře vyžaduji Vaší pozornost a minimální péči. Už jenom proto, že se jedná o pohyblivé zařízení obsahující mechanické díly. Okna a dveře jsou osazena kvalitním kováním ROTO a před předáním do Vašeho užívání byla správně seřízena a vyzkoušena. Pro jejich bezchybnou funkci je třeba jednou ročně mazat pohyblivé části kování a při čištění používat prostředky, které nenaruší antikorozní ochranu kování. Všechny drážky a těsnění je třeba udržovat čisté. Při jejich čištění požívejte běžné čistící prostředky s nízkou agresivitou a bez abrazivních přísad.

Servisní úkony, které vyžaduji speciální nářadí, rutinu a zkušenost vám ochotně zajistíme v rámci našeho záručního a hlavně pozáručního servisu. Neváhejte se na nás obrátit, kvalitní a bezchybná funkce Vašich oken je naším společným zájmem.

Celoobvodové kování ROTO

Kování je zodpovědné za veškerou funkčnost okna: otevírání, vyklápění, uzamčení a nastavení nejrůznějších funkcí pro více komfortu a bezpečí.

Dřevěné okno bez kování by byl jen nepohyblivý rám se sklem. V jednotlivých částech okenního kování je naproti tomu skryta nejmodernější technika v malém provedení.

Výhody a přednosti kování ROTO

  • povrchová vrstva dle DIN 50961- pozinkování, modře chromatováno, uzavřeno zapečením
  • čtyřpolohová klika - polohy zavřeno, otevřeno, mikroventilace, ventilace
  • 3 bezpečnostní body u jednokřídlého okna
  • 5 bezpečnostních bodů u dvoukřídlého okna
  • pojistka proti svěšování oken a chybné manipulaci

Co je "čtyřpolohová klika"?

Jednoduché a spolehlivé ovládání okna jednou klikou s možností uzavření, otevření nebo vyklopení a tzv. mikroventilace.

zpět

 


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918