LEFA SERVIS

Prodej, servis a montáž nejenom stínící techniky
Bezpečnostní okenní folie

zpět

Bezpečnostní fólie zajistí ochranu před střepy - drží střepy skla pohromadě, zpomalí zloděje. Sklo s nainstalovanou bezpečnostní fólií představuje jedno z řešení pasivní ochrany jak člověka, tak jeho majetku. Pokud je bezpečnostní fólie nalepena na dostatečně silném skle, slouží jako obrana, která může zpomalit případnou nežádoucí návštěvu zloděje, nebo zamezit prohození předmětů prosklenou plochou. Bezpečnostní fólie chrání i před pořezáním při rozbití prosklené plochy. Sklo při větším úderu sice praskne, ale nevysype se.

Bezpečnostní fólie se používají hlavně ve výkladních skříních obchodů, ve školských zařízeních, v nemocnicích, v nejrůznějších ústavech, úřadech a všude tam, kde hrozí nebezpečí nebo poranění sklem. Hojně se využívají i u skleněných výplní dveří, vitrín nebo nábytkových stěn, kdy zamezují možnému poškození nejrůznějších předmětů.

PÉČE O OKENNÍ FÓLIE A DOPORUČENÍ

Po instalaci, po dobu vysychání lepící vrstvy, je nutné fólii chránit před vlhkem a vyvarovat se jakéhokoliv jednání směřujícího k odloupnutí fólie. Doba vysychání závisí na teplotě okolí a na typu fólie. Po vytvrzení vrstvy lepu lze fólii umývat doporučeným postupem, tj.: hrubé nečistoty po řádném zvlhčení vodou (příp. vodou s Jarem apod., nebo lihem) stáhnout gumovou stěrkou, k čištění a leštění používat papírové ubrousky, a tím se vyvarovat poškrábání fólie částicemi prachu. Nepoužívat čistící prostředky, které obsahují obrušovací látky. Nepoužívat organická rozpouštědla. Při čištění nelze používat ostré předměty. Na zajištěné plochy se nedoporučuje lepit žádné samolepky a jiným způsobem je vystavovat působení chemických vlivů.

zpět


Lenka Fabianková - LEFA SERVIS
Veleslavínská 278/47
162 00 Praha 6
tel./fax: +420 224 319 848
mobil: +420 775 914 918